KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13898593
nr 1389 8593
Rune Person
(1914-1990), Sverige
Oljemålning, Landskap. Signerad. Olja på duk, 63x72cm, yttermått inklusive ram: 76x85cm
Rune Person, svensk målare född 1914 i Sundbyberg, död 1990 i Delsbo.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 5 april 2021
kl 20:32:04
31/3 12:33:17
5/4 19:27:33
Rune Person
Läs mer om Rune Person